تولید کننده‌ها

رهگیری سفارش

کد امنیتی

شاخه های بلاگ خبری

تاریخ انتشار: 96-08-25 20:08:14 پنج شنبه
نمایش: (166)

رابرت کیو ساکی

زندگی نامه رابرت کیوساکی :

رابرت کیوساکی کیست ؟ یکی از کارآفرینان موفق و نویسنده کتاب‌های پر فروش در زمینه پول و ثروت است که با پیشنهاد تکنیک هایی هوشمندانه در جهت رفاه و استقلال مالی نقش بسزایی را ایفا کرده است. بسیار فردی موفق و باهوش است. تکنیک هایش هم همیشه مثمر ثمر و درست و اصولی است که تاکنون توانسته مخاطبان بسیاری را به خود جلب کند.
او در هاوایی متولد شده - چهارمین نسل یک خانواده بزرگ دورگه ژاپنی – آمریکایی است .او اهل یک خانواده‌ی مهم تحصیل‌کرده است. پدرش رئیس آموزش و پرورش ایالت هاوایی بود. رابرت کیوساکی بعد از دبیرستان در نیویورک تحصیل نمود و به محض فارغ‌التحصیلی به شرکت‌ های نیروی دریایی آمریکا پیوست و به عنوان افسر و خلبان بالگرد توپ‌دار به ویتنام رفت.

حرفه‌ی رسمی رابرت کیوساکی پس از بازگشت از جنگ شروع گردید. در سال ۱۹۷۷، شرکتی دایر نمود که اولین کیف‌های جیبی نایلونی Velcro surfer با بندهای موج‌دار را به بازار آورد که به یک محصول جهانی چند میلیون دلاری تبدیل شد. رابرت یک شرکت جدید در سال 1985 دایر نمود برای تدریس کسب و کار و سرمایه گذاری به ده ها هزار دانش آموز در سراسر جهان احساس کرد که او چیز مهمی برای آموزش دارد.

رابرت کیوساکی با گذر از فراز و نشیب‌های بسیار در زندگی توانست در سال ۱۹۹۶ در سن ۴۷ سالگی به استقلال مالی رسیده و خود را بازنشسته کند. وی در این سال کتاب پدر پولدار، پدر بی پول را نوشت که به مدت سه سال پرفروش‌ترین کتاب نیویورک تایمز و وال استریت ژورنال بود. موفقیت کتاب ( پدر پولدار، پدر بی پول) سبب شد تا شرکت پدر پولدار تأسیس شود.

این شرکت یک موسسه بین‌المللی آموزشی است که به آموزش تجارت و سرمایه‌گذاری در هفت کشور جهان مشغول است و ده‌ها هزار نفر دانشجو دارد. پس از تأسیس شرکت پدر پولدار به دلیل نگرانی فراوانی که رابرت از خلأ در حال رشد میان ثروتمندان و فقرا داشت، به خلق بازی گردش پول پرداخت که به آموزش پول و مفاهیم مالی اختصاص دارد. وی درباره ایده‌ی خلق این بازی می‌گوید: «من در طول سال‌های تحصیلی‌ام به این نتیجه رسیدم که بهترین شیوه یادگیری، تمرین و تکرار است. پس به فکر بازی افتادم که بتواند در کنار جذابیت و سرگرمی، مفاهیم مالی، سرمایه‌گذاری و حسابداری را به افراد بیاموزد. "

لیست کتاب های رابرت کیوساکی که به فارسی ترجمه شده اند عبارتند از :

 1. کتاب هوش مالی خود را افزایش دهید
 2. پدر پولدار , پدر بی پول
 3. تجارت قرن 21
 4. چرا دانش آموزان ممتاز برای دانش آموزان ضعیف کار میکنندو دانش آموزان متوسط کارمند دولت میشوند
 5. کسب ثروت به روش پولدار پولدار
 6. دسیسه ثروتمندان (8 قانون جدید پول)
 7. پدر ثروتمند پدر فقیر
 8. رهایی از کارمندی
 9. راهنمای پدر ثروتمند برای ثروتمند شدن
 10. فریب های پدر پولدار
 11. راهنمای ثروتمند شدن
 12. جوان و ثروتمند بازنشسته شوید
 13. می خواهم پولدار شوم !
 14. کتاب چهار راه پولسازی ( نصایح پدر ثروتمند برای دستیابی به استقلال مالی اثر رابرت کیوساکی )
 15. کتاب دانشکده کسب کار
 16. کتاب فرصتی دوباره
 17. کتاب هشت تان را از گرو نه در آورید
 18. کتاب شانس دوم
 19. کتاب پولدار و شاد شوید

از دیدگاه رابرت کیوساکی چرا ثروتمندان ورشکست می شوند؟

مسلما افراد تصور می‌کنند هنگامیکه پول زیادی وارد حساب بانکی آنها شد، دیگر تمام مشکلات دنیا حل می‌شود و آنها هرگز با بی پولی مواجه نمی‌شوند، رابرت کیوساکی معتقد است افرادی که با بدست آوردن ارث و یا برنده شدن در یک معامله، صاحب پول زیادی می شوند، به دلیل ذهنیت قبلی خود نسبت به پول، ممکن است به سرعت ورشکست شوند، چرا که آنها با تصوری که از قبل داشته اند، با مشکل پولی جدید خود مقابله می‌کنند و این یکی از دلایل شکست ثروتمندان تازه کار می‌باشد. چرا که آنها تعامل و مدیریت درست پول را یاد نگرفته‌اند. از این رو با شکست مالی روبرو می‌شوند. حال رابرت کیوساکی با مطرح کردن 9 کلید اصلی برای تداوم استقلال مالی، بهترین ترفندها را در این زمینه به شما مخاطبان محترم ارائه می‌دهد که در ادامه به آنها می‌پردازیم.

9 کلید استقلال مالی از دید رابرت کیوساکی

امروزه استقلال مالی برای هر فردی یکی از مهمترین و اصلی‌ترین و در عین حال ضروری ترین قانون برای بی‌نیازی و مستقل بودن است که هر فردی باید با رعایت نکات مهم در این زمینه بتواند یک مسیر مشخص در جهت تامین نیازهای مالی خود در پیش بگیرد. در این زمینه مطالب و نکات زیادی وجود دارد که ما تصمیم گفتیم کلیدی‌ترین نکات را از زبان رابرت کیوساکی که یکی از کارآفرینان موفق در زمینه استقلال مالی می‌باشد را در قالب یک راهنمای داشتن یک برنامه مالی برای شما مخاطبان عزیز و محترم ارائه دهیم. پیشنهاد ما اینست با ما تا پایان این مقاله کاربردی همراه باشید.

مراقب دخل و خرجتان باشید!

یکی از مهمترین دلیل استقلال مالی، درست خرج کردن است. امروزه در مقابل هر چیزی بایستی هزینه‌هایی را پرداخت کرد که اگر در هنگام خرید کردن هوشمندانه عمل کنید و درست و به موقع خرج کنید. می توانید دخل و خرجتان را با هم هماهنگ کنید. حتی الامکان سعی کنید در هنگام خرید کردن به ضروری بودنش فکر کنید و تنها چیزهایی را خریداری کنید که جزء ملزومات می‌باشد.

مسئولیت ثروتتان را برعهده بگیرید!

در واقع شما مسئولیت تمام چیزهایی که در اختیار دارید را برعهده دارید و در مورد اینکه چگونه از ثروتتان استفاده کنید مسئولیتش با خودتان می‌باشد. از این رو بایستی در حساب و کتاب و چگونه خرج کردن ثروت خود در راههای مختلف هوشیار باشید و مسئولیتش را بپذیرید. تصمیماتی که در زمینه مالی می گیرید ارتباط مستقیمی با اینده مالی شما دارد، به همین دلیل چگونه عمل کردن در این زمینه بسیار حائز اهمیت است.

زندگی خود را بودجه بندی کنید!

داشتن یک برنامه مالی در زندگی بسیار مهم و ضروری می‌باشد. سعی کنید تا جایی که می توانید از یک بودجه استفاده کنید، هنگامیکه خرج کردن هایتان بر اساس آن بودجه هماهنگ شود، به راحتی می‌توانید از ثروت خود محافظت کنید، از این رو با توجه به بودجه‌ای که در نظر گرفته اید خرجهایتان را محدود نموده و روی هزینه‌های زندگی مدیریت داشته باشید.

خودتان را در اولویت قرار دهید!

سعی کنید همیشه خودتان در اولویت باشید، به همین دلیل ابتدا هر درامدی که کسب می کنید حدود 10% آن را به خودتان تحویل دهید، اینگونه یک درآمد بدون چشم داشت خواهید داشت که برای روز مبادا نگهداری می‌کنید. همچنین می‌توانید برای در دسترس نبودن این درآمد روز مبادا، از یک حساب بانکی برای نگهداری آن استفاده نمایید.

هر روز به معلومات خودتان چیزی اضافه کنید!

رابرت کیوساکی معتقد است هر فردی بایستی در هر روز یک دانش را به دانش های قبلی خود اضافه کند و چیزی را یاد بگیرد که بتواند به دردش بخورد. همچنین او اعتقاد دارد اگر فرد، دانشی را یاد بگیرد که به هیچ چیزی وابسته نباشد و در هر جای دنیا هم که باشد بتواند از آن دانش کسب درآمد کند، آن فرد باهوش و متبحر است و درآمدش به هیچ بحرانی برنخواهد خورد. از این رو سعی کنید همیشه در حال یادگیری باشید.

اهداف خود را مشخص کنید!

افراد ثروتمند به خوبی می‌دانند که برای حفظ ثروت خود و همچنین افزایش درآمد بایستی اهداف مشخص و معینی برای خود در کوتاه مدت و بلند مدت داشته باشند. از این رو اگر به تازگی کسب و کارتان را راه اندازی کرده‌اید، پس تمام حواستان را روی کارتان بگذارید و با تلاش و کوشش درآمدتان را روز به روز افزایش دهید و مطابق با هدف هایتان پشتکار داشته باشید.

آسوده زندگی کنید!

رابرت کیوساکی به کسانی که می خواهند استقلال مالی داشته باشند پیشنهاد می‌کند زندگی خود را آسان کنید و با به کار بردن روش‌هایی مناسب و هوشمندانه به رفاه و استقلال مالی برسید. زندگی را برای خود پیچیده نکنید و خودتان را از قید و بند بدهی و بلند پروازی های نابود کننده رها سازید تا بتوانید با خیالی آسوده زندگی کنید.

پس انداز را فراموش نکنید!

پس‌انداز کردن یکی از شیوه‌های افراد موفق و ثروتمند است. اگر شما یاد بگیرید از هر درآمدی که بدست می آورید، مقداری از آن را پس انداز کنید نه تنها دچار مشکل مالی نمی شوید بلکه اگر تا چندماهم درآمدی نداشته باشید خیالتان از بابت خرج‌هایی که ممکن است ناخوداگاه برایتان پیش بیاید آسوده است. بنابراین پس‌انداز کردن را به یکی از عادت‌های زندگی خود تبدیل کنید.

برای خودتان یک بیزینس راه اندازی کنید!

شاید برایتان جالب باشد بدانید که امروزه اینترنت این فرصت را در اختیار افراد قرار داده است که با کمترین سرمایه و وقت، یک کسب و کار دوم برای خود راه اندازی کنند که بتوانند در هر جای دنیا هم که باشند با کمی وقت گذاشتن روی آن به درآمدی مناسب و خوب دست پیدا کنند.

سخن پایانی

استقلال مالی، یک مهارت است که با مدیریت کردن صحیح درآمدتان می‌توانید آن را کسب کنید. امیدواریم از مطالب گفته شده بهره مند شده باشید. از همراهی شما تا پایان این مقاله سپاسگزاریم.

(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*