تولید کننده‌ها

رهگیری سفارش

کد امنیتی

شاخه های بلاگ خبری

تاریخ انتشار: 97-02-28 01:02:10 جمعه
نمایش: (344)

رولف دوبلی

بیوگرافی رولف دوبلی 

رولف دوبلی " Rofl Dobelli "  (متولد 1966) مدرک کارشناسی و دکتری خود را در فلسفه از دانشگاه سنت گالن سوئیس دریافت کرد.او کارآفرین، متفکر و نویسنده سریالی است که در رشته های MBA  و اقتصاد تحصیل کرده. او بزرگترین ناشر دانش کسب و کار فشرده است .رولف دوبلی کتاب های متعددی به زبان آلمانی تالیف کرده است. اما شهرت جهانی اش به خاطر  کتاب هنر شفاف اندیشیدن کسب کرده است. کتابی که مانند سایر کتابهایش، ابتدا به زبان آلمانی تالیف شد و سپس به انگلیسی و سایر زبان‌ها ترجمه شد. رولف دوبلی با این اثر به صدر جدول پرفروش های آثار روان شناسی و مدیریت زندگی در بازار جهانی کتاب صعود کرده است. دیگر کتاب رولف دوبلی با نام هنر خوب زیستن آخرین اثر نویسنده این کتاب تفکر شما را دگرگون خواهد کرد. رولف دوبلی این توانایی خارق العاده را دارد که دیدگاه های جدید علمی را به شیوه ای الهام بخش و هیجان انگیز عرضه کند. 

 مفهوم خوب زیستن چیست؟ چگونه می‌ توانیم به موفقیت درونی برسیم؟

این تفکر که زندگی ساده است، دامی است که هریک از ما هر از چندگاهی به درون آن می افتیم. به ویژه وقتی جوان هستیم و البته فقط به جوانی مان هم محدود نمی شود. خوب زیستن دستاورد بی اهمیتی نیست. حتی خیلی از آدم های باهوش هم اغلب نمی توانند به آن برسند. چرا؟ 

ما دنیایی ساخته ایم که خودمان دیگر قادر به درک آن نیستیم. دنیایی که در آن شهود و بصیرتمان دیگر نمی تواند راهنمایی قابل اعتماد باشد. دنیایی که در آن شهود و بصیرتمان دیگر نمی تواند راهنمایی قابل اعتماد باشد. دنیایی پر از پیچیدگی و ناپایداری. ما تلاش می کنیم در این فضای تار و مبهم با مغزی که به طور کلی برای کار دیگری ساخته شده - برای دنیای عصر سنگ - راهمان را پیدا کنیم. تکامل نتوانسته پا به پای رشد سریع تمدن حرکت کند. در شرایطی که محیط پیرامونمان در ده هزار سال گذشته به طرز اساسی دگرگون شده، نرم افزار و سخت افزار جهان درونی ما، مغز انسان، از زمانی که ماتوت ها زمین را در تسلط خود داشتند تغییری نکرده است. اگر از این زاویه به موضوع نگاه کنیم، خیلی عجیب نیست. اگر از این زوایه به موضوع نگاه کنیم، خیلی عجیب نیست که هر دو گستره ی تفکرات انتزاعی و یا راه و رسم واقعی زندگی مان خطاهای سیستماتیک از ما سربزند. 

به همین دلیل است که لازم است جعبه ابزاری پر از ابزارهای ذهنی دم دستمان داشته باشیم، چیزی که بتوان بارها و بارها به آن مراجعه کرد. ابزار ذهنی به ما این امکان را می دهد که دنیا را در دراز مدت، منطقی تر و منصفانه تر ببینیم. وقتی با تمرین روزانه توانسته ایم این ابزارها را صاحب شویم، به تدریج ساختار مغزمان را تغییر داده و بهبود می بخشیم. این الگوها که در حوزه ی روان شناسی اکثرا به آن ها اکتشاف گفته می شود، یک زندگی خوب را برای شما تضمین نمی کنند. اما به طور متوسط به شما کمک خواهند کرد که در مقایسه با حالتی که تنها به شهود و غریزه تان متکی بودید، بهتر عمل کنید یا تصمیمات بهتری بگیرید. من اعتقاد دارم ابزارهای فکری بسیار مهم تر از پول، روابط و حتی مهم تر از هوش هستند. 

خرید کتاب هنر خوب زیستن 

کتاب هنر خوب زیستن مجموعه ای ابزارهای کاربردی برای یک زندگی خوب است. پنجاه و دو ترفند برای رسیدن به شادکامی - از دوری گزیدن بدون احساس گناه از فناوری های روز گرفته تا پرداخت جریمه های پارک ممنون - که هدفشان یاری به شما در رسیدن به خشنودی و شادکامی است. کتاب هنر خوب زیستن اثر رولف دوبلی در فروشگاه اینترنتی جویابوک در نسخه چاپی قابل تهیه است. 

وب سایت رولف دوبلی  http://www.dobelli.com

(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*