تولید کننده‌ها

رهگیری سفارش

کد امنیتی

شاخه های بلاگ خبری

تاریخ انتشار: 97-02-15 09:02:16 شنبه
نمایش: (121)

اریک اشمیت و جاناتان روزنبرگ

مدیران ارشد گوگل :

اریک اشمیت 

اریک امرسون اشمیت "" زاده تاریخ 27 آوریل 1955 در واشینگتن سی دی " وی در سال 2001 به گوگل پیوست. حضور او در گوگل که یک شرکت استارت آپی در سیلیکون ولی بود، کمک کرد تا این شرکت بتواند در عرصه ی فن آوری به یک پیشگاه جهانی تبدیل شود. او به عنوان رییس اجرایی شرکت، مسئولیت امور خارجی گوگل را بر عهده دارد. ایجاد همکاری ها و روابط گسترده تر تجاری، اطلاع رسانی دولتی و رهبری تفکر فن آورانه، به علاوه ی مسئولیت دادن مشاوره به مدیران عامل، و رهبری ارشد در حوزه ی کسب و کار و مسائل مدیریتی از مسئولیت های او هستند. اریک در سال های 2001 تا 2011 به عنوان مدیر ارشد گوگل مشغول به کار بود. 

او پیش از پیوستن به گوگل، رهبر شرکت های ناول و سان مایکروسیستمز بود. اریک مدرک کارشناسی مهندسی برق را از دانشگاه پرینسون و مدرک کارشناسی ارشد و دکتری کامپیوتر را از دانشگاه برکلی در کالفرنیا دربافت کرد. 

او یکی از اعضای شورای مشاوران علوم و فنون رییس جمهور و شورای مشورتی نخست وزیر بریتانیای کبیر و عضو هیات مدیره های اکونومیست گروپ، مایو کلینیک و خان آکادمی است. تلاش های نیکوکارانه ی او به واسطه ی بنیاد خانواده ی اشمیت بر تغییرات آب و هوایی تمرکز دارد که علاوه بر آموزش، حمایت از مطالعات زیستی دریایی و اقیانوسی، به ویژه در زمینه ی فن آوری و تحقیقات پیشرو در علوم طبیعی و مهندسی را شامل می شود. 

جاناتان روزنبرگ

اولین بار در سال 2000 با لاری پیچ و سرگئی برین دیدار کرد و سرانجام، بعد از گذشت بیش از دو سال، وقتی که برای بار سوم به او پیشنهاد کار دادند، پذیرفت تا با آن ها همکاری کند. او به عنوان معاون اول رییس گوگل مشغول به کار شد و تا آوریل سال 2011 مدیریت گروه محصول گوگل را بر عهده داشت. جاناتان در این سمت بر طراحی، توسعه و تکامل محصولات گوگل برای مصرف کنندگان، آگهی دهندگان و شریکان نظارت می کرد. او به توسعه ی فرآیند های استخدام شرکت کمک می کرد و در تنظیم ارتباطات و امور بازاریابی شرکت تاثیر بسیار زیادی داشت. او در حال حاضر مشاور مدیر عامل، لاری پیچ، در گوگل است. 

پیش از آنکه جاناتان به گوگل بپیوندد بخش های محصولات و خدمات شرکت اکسایت @ هوم را مدیریت می کرد و مدیر خط تولید ای ورلد شرکت اپل کامپیوتر بود. در عین حال، بخش بازاریابی محصولات شرکت خدمات اطلاعاتی نایت ریدر را نیز اداره می کرد. جاناتان دارای مدرک MBA از دانشگاه شیکاگو است. وی مدرک کارشناسی اقتصاد خود را با درجه ی ممتاز از دانشکده ی کلارمونت مک کنا دریافت کرده است.   

                   

                                                    

    

گوگل چگونه کار می کند (how google works)

اریک و جاناتان در "کتاب گوگل چگونه کار می کند" توضیح می دهند، سعی ما بر این بود تا این استقلال فکری را تقریبا در تمام کارهایی که در شرکت گوگل انجام می دهیم، داشته باشیم. همین امر، عامل اصلی بزرگ ترین دست آوردهای ما و الیته، بعضی از شکست های بسیار بزرگ مان بود. در واقع، شروع از اصول پایه همان چیزی بود که گوگل را به حرکت درآورد. یک شب خوابی دیدم؛ واقعا! و وقتی بیدار شدم به فکر فرو رفتم ... چه می شد اگر می توانستیم تمام وب را دانلود کنیم و فقط لینک ها را نگه داریم؟ خیلی سریع یک قلم برداشتم و با عجله جزئیات را روی کاغذ آوردم تا ببینم آیا این کار واقعا امکان پذیر هست یا نه. آن زمان، ایده ی ایجاد یک موتور جست و جو حتی در رادار ذهنی من هم نمی گنجید. تنها کمی بعد بود که سرگئی و من دریافتیم رتبه بندی صفحه های وب بر اساس لینک هایشان می تواند به نتایج بسیار بهتری برای جست و جو بیانجامد. جی میل هم با یک رویای افیونی شروع شد. وقتی اندی روبین، ده سال پیش تر، اندروید را راه اندازی کرد، بیشتر مردم فکر می کردند هم سو کردن صنعت موبایل حول یک سیستم عامل متن باز، کار چندان خردمندانه ای نیست. 

                                                          

                                                                        

 عجیب بود؛ اما با گذشت زمان یاد گرفتم وادار کردن گروه ها به این که تفکر بسیار بلند پروازانه ای داشته باشند، کار فوق العاده سختی است. این نشان می دهد بیشتر مردم برای داشتن تفکری که در آن به پرتاپ سفینه به کره ی ماه فکر کنند، آموزش ندیده اند. آن ها به جای این که از دنیای واقعی شروع کنند و به این فکر کنند که عملا چه کارهایی امکان پذیر است، دوست دارند فرض کنند که انجام کارها غیر ممکن است. به همین دلیل است که برای به خدمت گرفتن اندیشمندان مستقل برای گوگل و داشتن هدف های بسیار بزرگ، انرژی بسیار زیادی صرف می کنیم. چرا که اگر شما افراد مناسب را استخدام کنید و رویاهایی به اندازه ی کافی بزرگ داشته باشید، معمولا به نقطه ی مورد نظر خواهید رسید. حتی اگر شکست هم بخورید، احتمالا درس مهمی فرا خواهید گرفت. 

این هم درست است که بسیاری از شرکت ها دوست دارند همان کارهای همیشگی خود را انجام دهند و در نهایت، تغییرات محدود و تدریجی داشته باشند. چنین شیوه ای برای ترقی، به ویژه در حوزه فن آوری، با گذشت زمان به نوعی بی ارتباطی می انجامد؛ زیر تغییر، یک روند انقلابی است نه تکاملی. پس باید خود را وادار کنید تا قمارهای بزرگی روی آینده داشته باشید. به همین دلیل است که ما در زمینه هایی سرمایه گذاری می کنیم که احتمالا بسیار سوداگرانه به نظر می رسند؛ مواردی مانند اتومبیل های بدون راننده یا اینترنتی که با قدرت بالن کار می کند. 

تصورش در حال حاضر کار سختی است. زمانی که نقشه ی گوگل را راه اندازی کردیم، مردم گمان می کردند نقشه برداری از تمام دنیا، از جمله عکس برداری از تک تک خیابان ها، کار غیر ممکنی است. بنابراین، اگر گذشته به هر شکلی معرف آینده ی ما باشد، قمارهای بزرگ امرزو، در یک دوره ی زمانی چند ساله، آن قدرها هم مخاطره آمیز به نظر نخواهد رسید. 

  • این ها بعضی از اصولی هستند که به نظر اهمیت دارند . اگر برای شما جالب است که بدانید؛ شرکت گوگل چگونه شکل گرفت و چگونه رشد کرد؟
  • شیوه های مدیریت و رهبری در گوگل کدامند ؟
  • پاسخ این پرسش ها را از زبان مدیران ارشد گوگل بشنوید. 

در حال حاضر کتاب چگونه گوگل کار می کند در فروشگاه اینترنتی جویابوک دو نسخه کتاب چاپی و کتاب صوتی با صدای منوچهر زنده دل قابل تهیه است. 

(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*