تولید کننده‌ها

رهگیری سفارش

کد امنیتی

شاخه های بلاگ خبری

تاریخ انتشار: 96-02-05 15:02:27 سه شنبه
نمایش: (462)

دارن هاردی

بیوگرافی دارن هاردی  

دارن هاردی کیست ؟  نویسنده آمریکایی و سخنران، مشاور و ناشر سابق مجله موفقیت است .هاردی نویسنده نسخه‌های پر فروش نیویورک تایمز است.هاردی اولین تجارت خود را در 18 سالگی آغاز کرد. در ماه سپتامر 2007او ناشر مجله و مدیای موفقیت شد.در دسامبر 2015 هاردی اعلام کرد به دنبال فرصت‌های جدید مجله موفقیت را ترک کرده است.در سال 2010 هاردی اثر مرکب را نوشت.کتابی که در مورد تأثیر تصمیم‌گیری‌های روزمره بر موفقیت است و شامل یک دوره راهنمای کاربردی برای دستیابی به اهداف می‌باشد .در سال2015 وی کتاب کارآفرینی به سبک ترن هوایی را نوشت که به تشریح چالش‌های مالکیت کسب و کار برای کارآفرینان می‌پردازد.

دارن حدود شانزده سال است که جزو سرآمدان صنعت موفقیت و پیشرفت شخصی ست.او در همین زمینه دو شبکه تلوزیونی را به نام های شبکه مردم(TPN) و شبکه ی آموزش موفقیت (TSTN) راه اندازه ی کرده است . دارن هاردی اولین کسب وکار خود را در 18 سالگی به راه انداخت .به عنوان یک کارآفرین او در 18 سالگی درآمدی صد هزار دلاری داشت در 24 سالگی به درآدمدی بالغ بر یک میلیون دلار در سال رسید.در 27 سالگی مالک شرکتی با درآمد سالانه پنجاه میلیون دلار بود . او هزاران کارآفرین را راهنمایی کرده , به بسیاری از شرکت ها و موسسه های بزرگ مشاوره داده و عضو هیات مدیره ی چندین شرکت مختلف و سازمان های غیر انتفاعی متعدد است .اشتیاق و علاقه ی دارن به موفقیت و پیشرفت شخصی , هسته ی اصلی کسب و کار و فلسفه زندگی او را تشکیل میدهد .

از دارن هاردی کتاب های زیادی منتشر شده که عبارتند از:

خلاصه کتاب اثر مرکب دارن هاردی :

این کتاب فقط دربردارنده ی حقایقی ست که برای رسیدن موفقیت به آن ها نیاز دارید .این کتاب از اصولی اساسی کسب موفقیت پرده برمی دارد.اثر مرکب شامل عصاره ای است از آن چه که هر فرد جویای موفقیت برای کسب موفقیت خارق العاده ,باید بداند, به آن ها عمل کند و در آنها مهارت پیدا کند .به عبات دیگر اثر مرکب اصل به دست آوردن پاداش های بزرگ از طریق مجموعه ای از انتخاب های کوچک و هوشمندانه است . در این کتاب استراتژی هایی خواهید یافت درباره این که :

 • -چگونه همیشه برنده شوید, بهترین استراتژی برای رسیدن به هرهدفی و پیروز شدن بر هر رقیبی ,حتی اگر آنها باهوش تر ,با استعدادتر و با تجربه تر از شما باشند.
 • -از بین بردن عادت های بدی که مانع پیشرفت تان می شوند( ممکن است از بعضی از این عادت ها بی خبرباشید )
 • -بدون درد سر و ناراحتی برخی از اصول کلیدی پیشرفت های بزرگ و مهم را در خودتان نهادینه کنید.
 • -نکات کلیدی واقعی و پایدار برای انگیزش , چگونه خودتان را ترغیب به انجام کارهایی کنید که انجام آن ها را دوست ندارید.
 • -به دست آوردن نیروی گریزان وفوق العاده تکانش .اگر این نیرو را به دست آورید غیر قابل توقف خواهید شد.
 • -اسرار شتاب دهنده ی افراد فوق العاده موفق .آیا آن ها از یک برتری ناعادلانه برخوردارند؟ بله آن ها یک برتری ناعادلانه دارند و حالا شما هم میتوانید آن را داشته باشید.

                       

                کتاب اثر مرکب دارن هاردی

انتخاب ها

به این فکر کنید که هر چیزی که در زندگی شما است، به این دلیل است که قبلاً یک انتخاب کرده‌اید. انتخاب‌ها ریشه هرکدام از دستاوردهای شما است.هر انتخاب تان رفتاری را شروع میکند که به مرور زمان به یک عادت تبدیل میشود.در واقع شما انتخاب هایی میکنید و بعد انتخاب هایتان شما را میسازند .هرچند کوچک و بی اهمیت مسیر زندگی تان را عوض میکند.

بزرگ‌ترین مسئله ما این است که در موقع انتخاب‌هایمان اصلاً به آن‌ها توجه نمی‌کنیم. تا زمانی که ناخودآگاه انتخاب می‌کنید نمی‌توانید آگاهانه آن رفتار  بیهوده را تغییر دهید و به عادت‌های سازنده تبدیلش کنید.شما به‌تنهایی مقابل کارهایی که انجام می‌دهید و نمی‌دهید، یا نحوه واکنش به اتفاقاتی که برایتان رخ می‌دهند، مسئول هستید.پاسخ ریچارد برانسون درپاسخ به  اینکه آیا احساس میکند که شانس در موفقیت او نقش داشته ( فرق آدم‌های خوش‌شانس با آدم‌های بدشانس این است که وقتی شانس سر راهشان قرار می‌گیرد، از آن استفاده می‌کنند.شانس وقتی است که فرصت با آمادگی تلاقی پیدا می‌کند.)

مسئولیت 100 درصد

شما به تنهایی مقابل کارهایی که انجام می دهید و نمی دهید، یا نحوه ی واکنش به اتفاقاتی که برایتان رخ می دهند، مسئول هستید.اگر همیشه برای هرچیزی که تجربه می کنیم 100 درصد مسئولیت را بپذیریم ؛ در این صورت قدرت در دستان خودتان خواهد بود . 

فرمول کامل خوش شانسی :

شانس = اقدام (انجام دادن کاری درباره آن ها ) + فرصت (چیزهای خوبی که سر راه شما قرار می گیرند) + نگرش (باورها -طرز فکر ) + آمادگی (رشد شخصی )

به خدمت گرفتن اثر مرکب :

 • -در زندگی‌تان با کدام فرد و یا شرایط بیش ترین را مشکل‌دارید و فکر می‌کنید مقصر و مانع نرسیدن شما به موفقیت است؟از هر چیزی که قدردانی شما از آن شرایط را تقویت میکند و افزایش میدهد فهرستی تهیه کنید.
 • -در کدام جنبه از زندگی‌تان مسئولیت موفقیت یا شکستتان را نمی‌پذیرید؟
 • -یکی از جنبه‌های زندگی‌تان را که می‌خواهید آن را بهتر کنید در نظر بگیرید و شروع به ثبت و پیگیری حداقل یکی ازرفتارهایتان کنید.

عادت ها

با تمرین و تکرا هر رفتاری ,چه خوب باشد , چه بد , در طول زمان, غیر ارادی می شود.یعنی ما خیلی از عادت هایمان را ناخودآگاه با الگوگیری کسب می کنیم .یک عادت بد که در همین لحظه خیلی بزرگ به نظر نمی‌رسد، سرانجام ممکن است شمارا کیلومترها از مسیرتان به‌سوی هدف‌ها و آن زندگی که آرزویش رادارید، دور کند.ولی میتوانیم آگاهانه تصمیم به تغییر آن ها بگیریم .

جادویتان را پیدا کنید نیروی چرایتان را

انتخاب های شما فقط زمانی معنی پیدا میکنند که آن ها را به ارزو ها و رویاهایتان ربط دهید .شما باید چیزی را بخواهید که بدانید چرا آن را میخواهید ,وگرنه خیلی زود تسلیم میشوید .فقط کافی نیست تا انتخاب کنید که موفق باشید. باید عمیق تر از آن کاوش کنید تا انگیزه تان را پیدا کنید و قدرت های نهفته تان را فعال کنید , همان نیروی چرایتان را .نقطه دسترسی به نیروی چرایتان ,از طریق ارزش های اصلی  و درونی شماست .تعیین و مشخص کردن کامل ارزش اصلی یکی از مهم ترین قدم ها در هدایت زندگی تان است .تعیین ارزش های اصلی کمک میکند زندگی تان را ساده تر و کارآمد تر کنید .

اهداف

انسان‌های موفق، اهداف خیلی صریح و شفافی دارند.آن‌ها می‌دانند کیست‌اند و دنبال چی هستند. آن‌ها اهدافشان را می‌نویسند و برای به دست آوردنشان برنامه‌ریزی می‌کنند.وقتی اهدافتان را تعیین میکنید چیزی جدید را برای جستجو و تمرکز به مغزتان می دهید .زندگی شما فرمولی شبیه به این دارد :

شما + انتخاب + رفتار +عادت +مرکب شدن = اهداف

به همین خاطر ضروریست که کشف کنید کدام رفتارها مسیر منتهی به هدف تان را مسدود و کدام رفتار ها شما را در دستیابی به هدف تان یاری میکنند.

پنج استراتژی برای ریشه کن کردن عادت های بد :

 1. کشف محرک: چه چیزهای یا چه زمان‌هایی و افرادی باعث انجام عادت‌های بد شما می‌شود؟
 2. پاک‌سازی خانه: خانه‌تان را از هر ابزاری که شمارا به سمت عادت بد می‌کشد پاک‌سازی کنید.
 3. جایگزین کردن: کارهایی را در نظر بگیرید که زمانی که وسوسه می‌شوید عادت بدی را انجام دهید، بجای آن عادت بد کار دیگری را انجام دهید مانند مطالعه و گردش و …
 4. آرام شروع کنید یا بپرید: با توجه به شناختی که از خودتان دارید یا می‌توانید آرام شروع کنید و برنامه سختی را در ابتدا برای خودتان در نظر نگیرید و آهسته و پیوسته پیش روید و یا اینکه با هیجان و یک‌دفعه پیش روید بسته به شناختی که از خودتان دارید می‌توانید یکی را انتخاب کنید.

شش استراتژی برای ایجاد عادت های خوب :

 1. خودتان را برای موفقیت آماده نگه‌دارید.
 2. به‌اضافه کردن فکر کنید نه کم کردن: وقتتان را باکارهای مفید پر کنید تا وقتی برای کارهای غیرمفید نداشته باشید این‌ورشی برای حذف غیرمستقیم عادت‌های بد است.
 3. یک همراه موفقیت پیدا کنید: یک همراه پیدا کنید که از برنامه شما اطلاع داشته باشد و در صورت سرپیچی از برنامه به شما تذکر دهد.
 4. رقابت و رفاقت: وقتی اسم رقابت به میان می‌آید هیجانی در انسان شکل می‌گیرد با رقابت با دوستانتان می‌توانید عادت‌های خوب را در خود نهادینه کنید.مثلاً اگر دوست شما در روز دو ساعت مطالعه می‌کند شما بامطالعه روزانه دو ساعت و نیم می‌توانید با دوستتان رقابت کنید.
 5. جشن بگیرید: برای خودتان زمان‌هایی را در نظر بگیرید که به تفریح بپردازید و بعد از انجام کار مفید برای خودتان جشن بگیرید تا خستگی از شما دور شود.
تکانش

تکانش یکی از قدرتمند ترین و مرموزترین نیرو های موفقیت است . اما چطور در زندگیمان چنین تکانشی را تجربه کنیم و برای همیشه داشته باشیم؟

 1. انتخاب ها و تصمیم های جدید بر اساس اهداف و ارزش های اصلی تان
 2. به کار بستن آن انتخاب ها از طریق رفتارهای مثبت و سازنده
 3. تکرار کافی آن اقدامات و اعمال مثبت برای به وجود آمدن عادت های جدید
 4. تبدیل رویه ها و ریتم های رفتاری به کارهای  منظم روزانه
 5. ثابت قدم و پایدار ماندن برای یک دوره ی به اندازه کافی طولانی

ایجاد رویه ای از کارهای منظم روزانه و قابل پیش بینی ,شما را برای پیروزی در میدان نبرد زندگی آماده میکند .

تاثیرات

اثری را که ورودی های رسانه ها و اطلاعات روی زندگی تان دارند شناسایی کنید .روابط کنونی تان را ارزیابی کنید اگر تأثیر مثبت دارند زمان بیشتری را به آن‌ها اختصاص دهید در غیر این صورت آن‌ها باید از زندگی‌ات حذف شوند.یک همراه موفقیت پیدا کنید .سه عرصه از زندگی تان را مشخص کنید که روی بهبود و پیشرفت آن ها بیشتر تمرکز کرده اید .

شتاب بخشی

سه عرصه از زندگی تان پیدا کنید که میتوانید در آن ها کار بیشتری انجام دهید (مثل : بدن سازی ، تماس های مشتری یابی، تشویق دیگران، و..... ) و انتظارات را شکست دهید . سعی کنید همیشه عادی نباشید و در مواقعی غیرمنتظره ظاهر شوید.

نتیجه گیری

یادگیری بدون عمل، بی فایده است. در واقع انگیزش بدون عمل، منجر می شود به خود فریبی. اثر مرکب و نتایجی که در زندگیتان آشکار خواهد شد، بهترین ابزارهای موفقیت هستند . شما می دانید که، موفقیت، آسان یا یک شبیه به دست نمی آید. پی برده اید که وقتی متعهد به انتخاب های مثبت لحظه به لحظه هستید اثر مرکب شما را به سطحی از موفقیت می رساند، که مبهوت تان می کند. وقتی نسبت به نیروی چرای تان صادق باشید و درباره رفتار ها و عادت های جدیدتان استوار باقی بمانید،تکانش، شما را به سرعت، جلو خواهد برد و بعد با وجود آن تکانش و اقدامات مثبت پایدار غیر ممکن است که پنج سال آیندتان، مثل گذشته باشد. یک اصل موفقیت با ارزش تر دیگر، کمک کردن شما به اشخاص دیگر برای کشف ایده هایی برای کسب موفقیت بیش تر، اولین قدم شما برای اجرای آن ها در زندگی خودتان است .

از همراهی شما تا پایان این مقاله سپاسگزاریم.

                                    

خرید کتاب اثر مرکب دارن هاردی

 1. آیا دنبال کسب موفقیت هستید ؟
 2. و می خواهید از ان چه که امروز هستید موفق تر شوید؟
 3. حتی موفق تر از آنچه تا به حال تصور می کردید که امکان دارد؟
 4. این کتاب در همین زمنیه هست. به دست آوردن موفقیتی فراتر از تصور.
 5. شما می توانید برای خرید کتاب اثر مرکب دارن هاردی به صورت آنلاین از وب سایت جویا بوک خرید نمائید .

لینک وب سایت دارن هاردی https://darrenhardy.com/

(2)
 • مدیری 1396-04-04

  بنظر من مطالعه این کتاب تاثیر خوبی می تونه رو مخاطباش داشته باشه و نحوه نگاه انسان به زندگی رو تغییر بده.

 • mohsen 1397-02-07

  تشکر بابت کتاب هایی خوبی که معرفی میکنین و همین طور خلاصه شده کتاب و بیوگرافی اون نویسنده رو تو سایت قرار دادین این از نظر من خیلی عالیه بیشتر مشتاق شدم تهیه کنم کتاب رو عالیه. ممنونم ازتون

  پاسخ مدیر:

  سلام تشکر دوست عزیز

   هدف تیم پشتیبانی جویابوک در قرار دادن خلاصه یا بخش هایی از کتاب های گران بها در دسترس همگان این است که، با این امید که خواننده، پس از مطالعه قطعه، برای خواندن دیگر اثار نویسنده اشتیاق پیدا کند.

دیدگاه خود را بنویسید
*
*