نظر کرده
1 رای   - 

کتاب نظر کرده آیین ها و باورهای امام زاده های رودبار الموت غربی اثر فرشته بهرامی

دریافت مشاوره تلفنی
موجود
6,000 تومان

نماد اعتماد الکترونیکی

کتاب نظر کرده

کتاب نظر کرده آیین ها و باورهای امام زاده های رودبار الموت غربی اثر فرشته بهرامی توسط انتشارات آموت منتشر شده است. در این کتاب اثر بانو فرشته بهرامی که با فارسی درست در کاربرد با واژه های محلی با سادگی و گیرایی خواننده را به جنبه های گوناگون روستا و پناهگاه آن آشنا می سازد، گاهی از گمشده های فرهنگی و تاریخی ایران که خاورشناسان دربه در دنبالش میگردند، یاد شده است. 

مانند بخشی از پیشینه مراغیان یا شارشن، امام زاده ای بر سرکوه خروس گده یا کوه رشن در ناحیه کوهستانی میان هیر و ویار ( از فرزندان امام زین العابدین و شهر بانو یا زیدی ها ) که نام شارشید پیدا کرد و شارشن شد: ( شارشید ). در همه روستاییان از امام زاده به نام آقا یاد می کنند. چنان که در آن سو، در اشکور - دیلمان ، " بزرگوار" می گویند. 

نویسنده کتاب نظره کرده در سرگذشت ان ها " آقا" ها از زبان روستاییان آورده که داستان و سرگذشت آن ها همه جا همراه با شهادت بوده و همه شهید شده، شهید به شمار رفته و می روند. از همین رو یاد و خاطره و اثر معنوی آن ها گرامی است. زیرا به حکم قرآن مجید: شهیدان زنده اند و ناگریز اثر گذارنده اند. در تاریخ آن مردم دلیر دیلم قدیم نیز همین پیشینه اثر گذاری شهادت مردم خوب در باورها بوده است. 

سایر مشخصات محصول

انتشارات : آموت
قطع : رقعی
نوع جلد : شومیز
سال چاپ : 1389
تعداد صفحات : 292
تیراژ : 1000
موضوع : دین
نوبت چاپ : اول
نویسنده : فرشته بهرامی
شابک : 9786009154241
هیچ نظری ارسال نشده