ملت عشق
1 رای   - 

کتاب ملت عشق اثر الیف شافاک ( سلفون )

«ارسلان فصيحي» نویسنده کتاب ملت عشق بيش از اين كتاب‌هاي «زندگي نو»، «قلعه سفيد» از اورهان پاموك (برنده جايزه نوبل ادبي 2006) و «سلول 72» از اورهان كمال را ترجمه و راهي بازار كتاب كرده است.
دریافت مشاوره تلفنی
موجود
58,000 تومان

نماد اعتماد الکترونیکی

 کتاب ملت عشق

کتاب ملت عشق نوشته ی الیف شافاک ترجمه ی ارسلان فصیحی توسط انتشارات ققنوس منتشر شده است .خیلی وقت پیش بود. به دلم افتاد رمانی بنویسم. ملت عشق. جرئت نکردم بنویسمش. زبانم لال شد، نوک قلمم کور. کفش آهنی پایم کردم. دنیا را گشتم. آدم‌هایی شناختم، قصه‌هایی جمع کردم. چندین بهار از آن زمان گذشته. کفش‌های آهنی سوراخ شده؛ من اما هنوز خامم، هنوز هم در عشق همچو کودکان ناشی...

   مولانا خودش را «خاموش» می‌نامید؛ یعنی ساکت. هیچ به این موضوع اندیشیده‌ای که شاعری، آن هم شاعری که آوازه‌اش عالمگیر شده، انسانی که کار و بارش، هستی‌اش، چیستی‌اش، حتی هوایی که تنفس می‌کند چیزی نیست جز کلمه‌ها و امضایش را پای بیش از پنجاه هزار بیت پرمعنا گذاشته چطور می‌شود که خودش را «خاموش» بنامد؟

   کائنات هم مثل ما قلبی نازنین و قلبش تپشی منظم دارد. سال‌هاست به هر جا پا گذاشته‌ام آن صدا را شنیده‌ام. هر انسانی را جواهری پنهان و امانت پروردگار دانسته‌ام و به گفته‌هایش گوش سپرده‌ام. شنیدن را دوست دارم؛ جمله‌ها و کلمه‌ها و حرف‌ها را... اما چیزی که وادارم کرد این کتاب را بنویسم سکوت محض بود.

   اغلب مفسران مثنوی بر این نکته تأکید می‌کنند که این اثرِ جاودان با حرف «ب» شروع شده است. نخستین کلمه‌اش «بشنو!» است. یعنی می‌گویی تصادفی است شاعری که تخلصش «خاموش» بوده ارزشمندترین اثرش را با «بشنو» شروع می‌کند؟ راستی، خاموشی را می‌شود شنید؟

   همة بخش‌های این رمان نیز با همان حرف بی‌صدا شروع می‌شود. نپرس «چرا؟» خواهش می‌کنم. جوابش را تو پیدا کن و برای خودت نگه دار. چون در این راه‌ها چنان حقیقت‌هایی هست که حتی هنگام روایتشان هم باید به مثابه راز بمانند.

درباره نویسنده ( الیف شافاک )

الیف شافاک به سال 1971 در استراسبورگ فرانسه به دنیا آمد , دوران کودکی و نوجوان اش در انکارا , مادرید , عمان, کلن , استانبول , بوستون ,میشیگان و آریزونا گذشت .فارغ التحصیل رشته روابط بین الملل از دانشگاه فنی خاورمیانه آنکارا است .دوره کارشناسی ارشد را نیز در همان دانشگاه در رشته مطالعات زنان و دوره دکتری را در رشته علوم سیاسی به پایان رساند .

اولین رمان الیف شافاک با عنوان پنهان در سال 1998 جایزه بزرگ مولانا را برایش به ارمغان آورد پس از آن رمان های آینه های شهر 1999 و محرم 2000 را به دست چاپ سپرد .رمان محرم برنده ی جایزه ی اتحادیه نویسندگان ترکیه شده است .سپس دو رمان دیگرش که هر دو پرفروش شدند به چاپ رسید .آپارتمان شپش 2002 و برزخ در سال 2004 که در اصل به انگلیسی نوشته شده بود.  الیف شافاک در جزر و مد مقالاتش را در موضوعاتی مانند زنان , هویت , انشقاق فرهنگی , زبان و ادبیات گرد آورده است .در سال 2006 پرخواننده ترین کتاب سال پدر و حرامزده را منتشر کرد .پس از آن نخست کتاب حسبرحالش با عنوان شیر سیاه منتشر شد که ماه ها در صدر فهرست پر فروس ترین کتاب ها قرار داشت .در سال 2009 نیز کتاب ملت عشق به چاپ رساند که با استقبال بی نظری مواجه شد و عنوان پرفروش ترین های کتاب تاریخ ترکیه را به دست آورد.

رمان های الیف شافاک را که به بیش از بیست زبان ترجمه شده , معتبرترین موسسات انتشاراتی دنیا مانند فارا , اشتراوس اندگیرو ,وایکینگ ,و پنگوئن منتشر کرد .

سایر مشخصات محصول

انتشارات : ققنوس
قطع : رقعی
نوع جلد : گالینگور
سال چاپ : 1397
تعداد صفحات : 512
تیراژ : 1000
موضوع : ادبیات -رمان
نوبت چاپ : هشتاد پنجم
نویسنده : الیف شافاک
مترجم : ارسلان‌ فصیحی‌
شابک : 9789643119195
هیچ نظری ارسال نشده