وات
0 رای   - 

کتاب وات

دریافت مشاوره تلفنی
موجود
18,000 تومان

نماد اعتماد الکترونیکی

خرید کتاب وات

کتاب وات نویسنده ساموئل بکت مترجم سهیل سمی  توسط انتشارات ققنوس منتشر شده است .رمان وات سرشار و لبريز از آرايه‌ های ادبی است و لبريز از توضيحات مفصل و طولانی در مورد اموری كه ظاهراً سطحی اند وارزش توجه ندارند. اما شگرد و ارزش كار بكت در اين است كه در شرح اين تكرارها و تشريح موشكافانه اتفاقات بی اهميت، بی آنكه ادعايی روشنفكرانه درمتن مطرح شود، به عميق‌ترين لايه‌های مفهوم حيات انسان مي‌رسد.

شخصيت اصلی كتاب يعنی وات در تلاش برای رهيدن از حصار ذهنيت و رسيدن به عينيت و واقعيت در هر گام شكست مي‌خورد، تا به آنجا كه حتی من بودن من خود را نيزگم مي‌كند، تمام سررشته‌ ها از دستش در ميی روند و تمام شخصيت‌های ديگر رمانن يز كه تلاش مي‌كنند به واقعيت جهانی بيرونی شكل و اقوام ببخشد فقط كار راخراب‌تر و پيچيده‌تر مي‌كنند.

در مورد نویسنده کتاب ساموئل بکت :

ساموئل بکت نمایشنامه نویس , رمان نویس و شاعر ایرلندی بود .او درسال 1969 به دلیل نوشته هایش , در قالب رمان و نمایش جایزه نوبل ادبیات را دریافت نمود .از دیگر کتاب های ساموئل بکت رمان وافی - رمان وات - رمان مالوی -رمان مالون می میرد - رمان گم گشتگان -نام ناپذیر

واز نمایشنامه های ساموئل بکت عبارتند از چشم به راه گودو - دست آخر - فاجعه - روز های خوش - همه ی افتادگان -  آخر بازی - آخرین نوار کراپ

سهيل سمي مترجم اهل ایران است به گفته خودش به ترجمه ادبیات آمریکا و کتب حجیم علاقه دارد . ترجمه آثار ادبي جهان از نويسندگان مشهوري چون مارگارت اتوود، هنريميلر، كازوئو ايشي گورو، سال بلو، جرج كرول اوتس و ... را در كارنامه خود دارد.

سایر مشخصات محصول

انتشارات : ققنوس
قطع : رقعی
نوع جلد : شومیز
سال چاپ : 1395
تعداد صفحات : 296
تیراژ : 1000
موضوع : رمان خارجی
نوبت چاپ : دوم
نویسنده : ساموئل بکت
مترجم : سهیل سمی
شابک : 978-600-278-153-6
هیچ نظری ارسال نشده