دسته بندی کتاب ها

جف اولسون کیست ؟

جف اولسون کیست ؟

جف اولسون کیست؟ جف اولسون در شهر آلبوکرکی در ایالت نیومکزیکو متولد شد. او مدرک کارشناسی اش را در رشته ی بازاریابی از دانشگاه نیومکزیکو گرفت و با بالاترین رتبه فارغ التحصیل شد. در حالی که در مقطع تحصیلات تکمیلی مشغول به تحصیل بود،در فرودگاه آلبوکرکی یکی از جوان ترین مدیران فرودگاه شد. سپس به شرکت تگزاس اینسترومنت رفت و در کمتر از ۵ سال مدیر بخش سیستم های هوشمند شرکت شد. سپس او تگزاس اینسترومنت را ترک کرد و شرکت سان ایر آمریکا را تاسیس کرد؛شرکتی که در زمینه های مختلف انرژی خورشیدی از طراحی گرفته تا تولید،بازاریابی و توزیع فعالیت می کرد.

در نتیجه همه این تجربیات،جف به تجربیات میدانی جامع و تعلیم رسمی کسب و کار در همه حوزه های فروش،بازاریابی و توزیع دست یافت، و طی مدت چهار سال شرکت سان ایر به یکی از بزرگترین شرکت های انرژی خورشیدی در ایالات متحده تبدیل شد.

در سال ۲۰۱۲، او یک شرکت فروش مستقیم را راه اندازی کرد که ارزش آن در مدت یک سال از صفر به صد میلیون دلار افزایش یافت. در این صنعت،شرکت اون نخستین شرکتی بود که این کار را انجام داد و در کمتر از دو سال در مسیری قرار گرفت که سرمایه اش را به چند صد میلیون دلار افزایش دهد.

جف به دلیل حضور در شرکت های تگزاس اینسترومنت و سان ایر،با شرکت های فروش؛بازاریابی و توزیع مختلفی همکاری کرده است. او توانست سه نیروی مختلف فروش و توزیع را از ابتدای فعالیتشان تا تبدیل شدن به سازمان های چند میلیون دلاری رهبری کند و در مقام مدیر عامل یکی از آن ها منصوب شود.

در اوایل دهه ی ۱۹۹۰،او با نصب سی هزار انتن ماهواره ای در خانه هایی در سراسر آمریکا،یک برنامه آموزش ملی برای ایجاد یک نیروی فروش مستقل ایجاد کرد. بر اساس این تجربه ،او یکی از بزرگ ترین شرکت های آموزش پیشرفت شخصی را به نام “شبکه ی مردم” تاسیس کرد.

جف با چهره های افسانه ای پیشرفت شخصی از جمله تونی الساندرا،لس براون، نیدو کیوبین،جیم ران، برایان تریسی ، و … همکاری کرد و نزدیک به هزار برنامه تلوزیونی و سمینارهای زنده را تولید و اجرا کرد. تا به امروز، تصویر او بر روی جلد مجلات وال استریت ژورنال،کارآفرین و موفقیت قرار گرفته است.

در سال ۲۰۰۵ اولین ویرایش کتاب جف اولسون  به نام برتری خفیف ” تبدیل اقدامات منظم ساده به موفقیت و خوشبختی نامحدود”  منتشر شد و بلافاصله به کتابی پرفروش در سطح آمریکا تبدیل شد. سه سال بعد، جف با همکاری بنیاد موفقیت نسخه ای از این کتاب را با عنوان موفقیت برای نوجوان ها: نوجوان های واقعی از برتری خفیف می گویند برای نوجوان ها منتشر کرد. این کتاب شامل ۲ بخش اصلی دارد ۱- نحوه عملکرد برتری خفیف ۲-  زندگی کردن با برتری خفیف.

نحوه ی عملکرد برتری خفیف

ولگرد ساحلی و میلیونر

” تنها کسی که سرنوشت شما را به آن تبدیل می کنید،همانی است که خودتان تصمیم به بودنش می گیرید.”

همان اقداماتی که ما را از شکست به سوی بقا سوق می دهند، می توانند ما را از بقا به سوی موفقیت رهنمون سازند؛البته اگر فقط انجام دادنشان را ادامه دهیم. شما در حال حاضر از هرکاری که برای رسیدن به یک موفقیت خارق العاده و بسیار بزرگ لازم است آگاه هستید. همه ی کاری که باید انجام دهید،ادامه دادن همان کارهایی است که شما را به این جا رسانده اند. شما کنترل تمام و کمالی بر مسیر زندگی تان دارید. همه ی ما در درونمان هم یک ولگرد ساحلی داریم و هم یک میلونر. یک شکست بالقوه و یک موفقیت بالقوه . همه ما این دو را داریم .چه چیزی موجب می شود که به نتایج متفاوتی برسیم؟ در حقیقت ،شما هستید که این تفاوت را ایجاد می کنید. حقیقت این است که شما کنترل تمام و کمالی بر مسیر زندگی تان دارید.

اولین عنصر

“کارتان را آغاز کنید؛ و توانایی انجام دادن آن به دنبالش می آید”

اهمیتی ندارد که اطلاعاتتان چقدر خوب و مفید باشند. آن ها هیچ تاثیر مثبتی در زندگی تان ندارند،مگر این که پردازشگر درستی داشته باشید که به شما اجازه دهد تا آن اطلاعات را به صورت اثربخشی به کار ببندید.

فلسفه شما نگرش هایتان را به وجود می اورد. نگرش های شما اقداماتتان را ایجاد می کنند. اقدامات شما نتایجتان را به و جود می آورند و نتایج شما نیز زندگی تان را رقم می زند.

افراد موفق در مسیرشان به سوی موفقیت بارها شکست میخورند. کارتان را آغاز کنید،و توانایی انجام دادن آن به دنبالش می آید.

برتری خفیف اولین عنصر است؛ پردازشگری است که به آن نیاز دارید تا همه دانسته هایتان موثر واقع شوند.

انتخاب

اقدامات منظم روزانه؛همان اقدامات کوچکی که در طول زمان مرتبا تکرار می شوند،سرانجام تفاوت بین موفقیت و شکست را ایجاد می کنند. هر روز و هرساعت، این شما هستید که انتخاب می کنید و تاثیر آن انتخاب ها مانند لایه ی ضخیمی از سنبل آبی بر سطح زندگی شما پخش می شود.

برتری خفیف بی رحم است و در هر دو مسیر عمل می کند. اقدامات منظم ساده یا اشتباهات ساده در تصمیم گیری ها که در طول زمان مرتبا تکرار شده اند،یا شما را به موفقیت می رسانند یا شما را نابود می کنند

در انجام دادن اقدامات پیش افتاده ماهر شوید

فقط ۵ درصد از مردم به سطحی از موفقیت و رضایت که انتظارش را دارند دست می یابند. بقیه ی آن ۹۵ درصد یا شکست می خوردند یا به کمتر از انتظاراتشان دست پیدا می کنند. تنها تفاوت در برتری خفیف است . راز موفقیت آن ۵ درصد در اقدامات پیش پا افتاده و کارهای آسانی است که هر کسی می تواند انجام دهد.

افراد به سه دلیل این کارهای ساده را به طور مداوم انجام نمی دهند:۱) در حالی که انجام دادنشان آسان است، انجام ندادنشان نیز آسان است؛۲) در ابتدا هیچ نتیجه ای را مشاهده نمی کنند؛۳) آن ها ناچیز و بی اهمیت به نظر می رسند،اما در واقع مهم هستند.

آهسته تر بروید تا سریع تر برسید

زمان نیرویی است که اقدامات ساده ی روزانه را به موفقیتی بزرگ تبدیل می کند. یک روال طبیعی برای موفقیت وجود دارد:کاشت،داشت،برداشت،گام مرکزی،یعنی داشت (پرورش)،فقط با گذر زمان به وقوع می پیوندد. موفقیت آهسته و پیوسته و در نتیجه ثابت قدم ماندن در طول زمان بدست می آید. لازم است داشته هایتان را بازنگری و گام های دقیقی را که برای موفقیت لازم است درک کنید،و سپس آن گام ها را به طور پیوسته عملی کنید.

اقدامات روزانه ی مکرر و پایدار + زمان = کسب نتایج دور از انتظار

در دام جهش کوانتومی نیفتید 

جهش های کوانتومی اتفاق می افتند، اما فقط به مثابه ی نتیجه نهایی تلاش هایی پایدار که به صورت تدریجی و مداوم انجام شده اند. هیچ موفقیتی آنی نیست و هیچ فروپاشی و سقوطی نیز ناگهانی نیست. هر دوی این ها نتیجه ی تکانشی هستند که برتری خفیف در طی زمان انباشته می کند.

امید داشتن به جهش یک شبه، پیشرفت ناگهانی یا نوشداروی سحرآمیز نه تنها پوچ و بی فایده است بلکه خطرناک نیز هست چرا که می تواند شما را از انجام دادن اقداماتی که برای خلق نتایج دلخواهتان به آن ها نیاز دارید،دور نگه دارد.

راز شادی

“موفقیت کلید شادی نیست؛شادی است که کلید دستیابی به موفقیت است”

شادی با انجام دادن کارهایی ساده و آسان و در ضمن، انجام دادن هر روزه ی آن ها به وجود می آید. افزایش سطح شادی باعث به وجود آمدن سطوح بالاتری از سلامتی،کارایی،مشارکت اجتماعی، رضایت از زندگی زناشویی؛موفقیت مالی و شغلی و طول عمر می شود.

شادی بیشتر کلید عمل کردن برتری خفیف در زندگی شماست . ۵ عادت شادی شان آکور:

 1. ۱- هر روز صبح، سه موردی را که قدردان آن ها هستید یاد داشت کنید.
 2. ۲- هر روز یک یاد داشت دو دقیقه ای درباره ی تجربه مثبتی بنویسید که در ۲۴ ساعت گذشته داشته اید.
 3. ۳- هر روز زمانی را به مراقبه کردن اختصاص دهید.
 4. ۴- در ابتدای هر روز،برای یک نفر یک ایمیل قدردانی و تشکر یا تحسین بفرستید.
 5. ۵- هر روز به مدت ۱۵ دقیقه ورزشی ساده انجام دهید.

اثر موجی

همه مردم دوست دارند که حضورشان تفاوتی در این جهان ایجاد کند؛ اینکه بدانند زندگی شان اهمیت دارد. همه ی ما نوعی اثر موجی بر دیگران داریم؛ سوال این است که می خواهیم کدام نوع اثر موجی را داشته باشیم،مثبت یا منفی؟ هرگاه که پیشرفت مثبتی را در زندگی تان خلق می کنید، موج های مثبتی را ایجاد می کنید که در اطرافتان پخش می شوند؛درست مانند زمانی که سنگریزه ای در یک آبگیر می افتد.

اما باید با یک سکه ی یک سنتی شروع کنید

موفقیت های بزرگ اغلب با شروع های کوچک آغاز می شوند؛اما همیشه باید نقطه ی شروعی وجود داشته باشد. شما باید از نقطه ای شروع کنید. شما باید دست به کار شوید.اگر هر روز فقط یک درصد به هرچیزی اعم از مهارت، دانش و تلاشتان اضافه کنید،در مدت یکسال،بیش از سه برابر خواهد شد. اما شما باید با یک درصد شروع کنید.

زندگی کردن با برتری خفیف

دو مسیر زندگی

همه چیز همواره در حرکت است. هر روز و هر لحظه، زندگی شما یا در مسیر رو به بالا یا در مسیر رو به پایین در حرکت دست.افرادی که روی منحنی موفقیت قرار دارند،در زندگی شان مسئولیت پذیرند. افرادی که روی منحنی شکست قرار دارند،با عیبجویی و سرزنش کردن زندگی می کنند.

افرادی که روی منحنی موفقیت هستند،با نیروی آینده کشیده می شوند. افرادی که روی منحنی شکست اند، با نیروی گذشته کشیده می شوند. اهمیتی ندارد که کجا هستید، در هر لحظه ای می توانید انتخاب کنید که قدم به منحنی موفقیت بگذارید.

مهارت یافتن در برتری خفیف

مهارت یافتن و استادی لحظه ای آغاز می شود که پا در مسیر می گذارید. شکست لحظه ای شروع می شود که از مسیر خارج می شوید.

برای از بین بردن فاصله ی بین جایی که هستید و جایی که می خواهید باشید دو راه وجود دارد: ۱)می توانید جایی را که هستید رها کنید و به سمت هدفتان کشیده شوید ۲)می توانید هدفتان را رها کنید،دکمه ی تاخیر را بزنید و در جایی که هستید باقی بمونید.وقتی که پا در مسیر مهارت یافتن و استادی می گذارید،به احتمال زیاد تنها خواهید بود.

روی خودتان سرمایه گذاری کنید

هوشمندانه ترین و خردمندانه ترین سرمایه گذاری شما سرمایه گذاری بر روی یادگیری و رشد مداوم خودتان است. یادگیری از طریق مطالعه و یادگیری از طریق انجام دادن (یادگیری کتابی و یادگیری میدانی)دو پیستون اصلی موتور یادگیری هستند.

بیشتر زندگی شما (۹۹/۹۹)درصد از چیزهایی ساخته می شود که شما با استفاده از خلبان خودکار انجام می دهید. به این معنی که ضروری است که عهده دار و مسئول آموزش خلبان خودکارتان باشید.

یادگیری از مربی ها

اگر می خواهید یاد بگیرید چگونه کاری را به نحو احسن انجام دهید،شخصی را پیدا کنید که همین حالا بر مهارت مورد نظر شما تسلط دارد و نزد او شاگردی و کارآموزی کنید. قهرمان هایتان را به دقت انتخاب کنید:آیا آن ها همان الگوهایی هستند که می خواهید از آن ها تقلید کنید؟

از چهار هم پیمان برتری خفیف استفاده کنید

“از آهسته رفتن نترسید؛فقط از بی حرکت ایستادن بترسید” شما در مسیر تسلط یافتن بر برتری خفیف چهار همراه قدرتمند دارید:

 1. ۱)قدرت تکانش:آنکه پیوسته می رود،در مسابقه برنده می شود.
 2. ۲)قدرت تکمیل:کارهای ناتمام و نیمه کاره تان را به اتمام برسانید.
 3. ۳)قدرت بازتابش:با خود واقعی تان روبه رو شوید.
 4. ۴)قدرت تجلیل:به کارهای درستی که انجام می دهید توجه کنید.

عادت های برتری خفیف را در خودتان پرورش دهید 

دو نوع عادت وجود دارد: عادت هایی که به نفع شما عمل می کنند و آن هایی که علیه شما عمل می کنند. شما از طریق انتخاب اقدامات روزانه برای تمام عادت هایتان حق انتخاب دارید. شیوه ی از بین بردن یک عادت بد این است که، یک عادت خوب را جایگزین آن کنیم.

هفت عادت قدرتمند و مثبت برتری خفیف عبارتند از :

 1. ۱- حضور داشتن: قورباغه ای باشید که از روی سنبل آبی می پرد.
 2. ۲- حضور داشتن مداوم و مستمر: زمانی که دیگران به تدریج محو می شوند، به حضورتان ادامه دهید.
 3. ۳- پرورش دیدگاه مثبت: همیشه لیوان را لبریز ببینید.
 4. ۴- به مدت طولانی متعهد باشید: قانون ده هزار ساعت را به یاد داشته باشید.
 5. ۵- اشتیاقی سوزان توام با ایمان را در خودتان پرورش دهید: فقط امید یا آرزو نداشته باشید، باور داشته باشید که به آن ها می رسید.
 6. ۶- حاضر به پرداختن بها باشید: گاهی اوقات مجبورید از تیم سافتبال جدا شوید.
 7. ۷- صداقت در برتری خفیف را تمرین کنید: کارهایی را که متعهد به انجام دادنشان شده اید، انجام دهید، حتی وقتی که هیچ کس حواسش به شما نیست.

سه گام تا تحقق رویاها 

برای دستیابی به یک هدف باید سه گام ساده و اساسی بردارید:

 1. آن را به صورت مکتوب در آورید: برای آن یک توصیف واضح ( چقدر ) و یک ضرب الاجل ( تا چه زمانی ) مشخص کنید.
 2. هر روز به آن یاد داشت نگاه کنید: آن را جلو چشمتان نگه دارید و ضمیر ناخودآگاهتان را در آن غوطه ور کنید.
 3. بر طبق یک برنامه شروع کنید: برنامه تان را ساده نگه دارید. هدف از آن برنامه این نیست که شما را به هدفتان برساند، بلکه باید موجب شود تا تلاشتان را آغاز کنید.

زندگی کردن با برتری خفیف 

اهداف و رویاهایتان، برنامه ای ساده برای شروع و یک اقدام روزانه ی ساده را برای هر یک جنبه های زندگی تان بنویسید:

 1. برای بهبود وضعیت سلامتتان
 2. برای بالا بردن سطح شادی تان
 3. برای بهبود ارتباطاتتان
 4. برای پیشرفت شخصی تان
 5. برای بهبود وضعیت مالی تان
 6. برای بهبود حرفه تان
 7. برای اثر گذاری تان روی دنیا

خرید کتاب برتری خفیف اثر جف اولسون

جف السون در این کتاب می گوید، موفقیت روزبه روز و قدم به قدم شکل می گیرد. کتاب برتری خفیف به شما نشان می دهد که تصمیمات روزمره می توانند کلید اصلی موفقیت باشند. در حال حاضر کتاب برتری خفیف اثر جف اولسون در فروشگاه اینترنتی جویابوک  دو نسخه کتاب چاپی و  کتاب صوتی با صدای تایماز رضوانی قابل تهیه است.

نظر شما در مورد این کتاب و به طور کلی کتاب‌های خوسازی چیست؟ تاثیرگذارترین کتابی که در این زمینه‌ خوانده‌اید کدام بوده است؟ لطفا نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *