دسته بندی کتاب ها

بیوگرافی اروین دیوید یالوم

بیوگرافی اروین دیوید یالوم

اروین د. یالوم (به انگلیسی IRVIN DAVID YALOM ) در سیزدهم ژوئن سال ۱۹۳۱ در واشنگتن دی.سی. ایالات متحده آمریکا متولد. دکتر اروین د. یالوم استاد روانپزشکی دانشگاه استنفورد، گروه درمانگر و روان درمانگر اگزیستانسیال است. پدر و مادرش چند سال پیش از تولدش از روسیه رفتند و در هنگام ورد به دی سی ، فروشگاه مواد غذایی را باز کردند. یالوم و خانواده اش در فروشگاه مواد غذایی زندگی می کردند و بیشتر دوران کودکی اش در کتاب ها غوطه ور شده بود.

یالوم در سال ۱۹۵۲ وارد دانشکده پزشکی جورج واشنگتن و دکترای خود از دانشکده پزشکی دانشگاه بوستون در سال ۱۹۵۶ دریافت کرد. طی چند سال بعد، کارآموزی خود را در بیمارستان کوه سینا، محل اقامت وی ​​دربیمارستان جان هاپکینز،و در ارتش خدمت کرد . درسال ۱۹۶۲ یالوم به عنوان مدرس دانشکده پزشکی دانشگاه استنفورد مشغول به کار شد و او در نهایت به سمت استاد روانپزشکی در سال ۱۹۷۳ کار کرد. یالوم در سال ۱۹۹۴ پس از استنفورد بازنشسته شد.

یالوم کار ادبی خود را در سال ۱۹۷۰ با انتشار نظریه و تمرین گروه روان درمانی آغاز کرد. از زمان انتشار آن، به عنوان یک کتاب در سراسر جهان استفاده شده است. یالوم کتاب های زیادی را از جمله کتاب های درسی، غیر داستانی و داستان های خود منتشر کرده است. یالوم در سال ۱۹۸۹، پرفروش ترین کتاب، فرمانروای عشق و دیگر داستان های روان درمانی، دیدگاه بالینی و انسانی کمتری را در ده مورد، مورد ارائه قرار داد. در سال ۱۹۹۲، یالوم اولین رمان خود را، هنگامی که نیچه پریده: رمان وسوسه ای که مدال طلا را به دست آورد، منتشر کرد. بسیاری از کتابهای داستان یالوم شامل موضوعاتی از فلسفه و روانشناسی وجودی هستند.یالوم با جایزه صندوق بنیاد در سال ۱۹۷۶ و جایزه اسکار پفیستر در سال ۲۰۰۱ از انجمن روانپزشکی آمریکا اهدا شد. 

معرفی کتاب های اروین د . یالوم

کتاب درمان شو پنهاور :  یالوم در رمان شو پنهاور تصور می کند که فیلسوف معاصری به نام فیلیپ که فردی منزوی و به نوعی رونوشت شو پنهاور است، به یکی از گروه های درمانی روان درمانگر مشهوری به نام جولیس وارد می شود که خود به دلیل رویارویی ناگهانی با سرطان – و مرگ خویش – به مرور دوباره ی زندگی و کارش نشسته است. فیلیپ آرزو دارد با به کارگیری اندیشه های شو پنهاور، به یک مشاور فلسفی بدل شود و برای این منظور نیازمند سرپرستی جولیس است. ولی جولیس می خواهد به کمک اعضای گروه به فیلیپ / شور پنهاور بقبولاند که این ارتباط انسانی است که به زندگی معنا می بخشد – کاری که هیچ کس برای شو پنهاور تاریخی نکرد. در این رمان به معرفی اندیشه های پیچیده ی فلسفی و توصیف فنون روان درمانی و گروه درمانی می پردازد.

کتاب وقتی نیچه گریست : وقتی نیچه گریست آمیزه ای است از واقعیت و خیال، جلوه ای از عشق، تقدیر و اراده در وین خرد گرای سده ی نوزدهم و در آستانه ی زایش دانش روان کاوی، فریدریش نیچه، بزرگترین فیلسوف اروپا … یوزف برویر، از پایه گذاران روان کاوی… دانشجوی پزشکی جوانی به نام زیگموند فروید، همه اجزایی هستند که در ساختار رمان در هم تنیده می شوند تا حماسه ی فراموش نشدنی رابطه ی خیالی میان بیماری خارق العاده و درمانگری استثنائی را بیافرینند. در ابتدای رمان، لوسالمه، این زن دست نیافتنی از برویر می خواهد تا با استفاده از روش آزمایشی ” درمان با سخن گفتن” ، به یاری نیچه ی ناامید و در خطر خودکشی بشتابد. در این رمان جذاب، دو مرد برجسته و اسرار آمیز تاریخ، تا ژرفای وسواس های خویش پیش می روند و در این راه، به نیروی رهایی بخش دوستی دست می یابند.

کتاب مامان و معنی زندگی : مامان و معنی زندگی با نگاهی گذار، به غایت ارزشمند و کم وبیش ممنوع به درون قلب و ذهن درمانگر، توانایی های منحصر به فرد هر رابطه ی انسانی را روشن میکند. ” اروین د. یالوم، با طنز و خودآگاهی توامان، نرم نرمک تا پرتگاه مرگ، تا لبه ی جنون و تاژرفای نومیدی می بردمان. دکتر یالوم با ما، یعنی خوانندگانش، همان طور دلسوزانه هم دلی میکند که با بیمارانش: درونش را به تمامی و با صراحت آشکار می کند تا بلکه بتوانیم در کنار یکدیگر با حقایق جانفرسای هستی رودرو شویم و به زندگی مان معنا و شکوه ببخشیم.”

کتاب دروغ گویی روی مبل: کتاب دروغ گویی روی مبل ،این رمان جذاب،قبل از این که تجربیات یالوم در روانکاوی باشد،یک رمان است.رمانی کامل با همه ی جدال ها و کشش های انسانی.یالوم انسان های را به چالش می کشد که خودشان از پس خودشان بر نیامده اند و نیازشان به شخص درمانگر،آنها را روی مبل روان کاوی کشانده است.

کتاب انسان موجودی یک روزه : این کتاب نیز بر روایات یالوم از مراجعانش است که به شکل رمانی هستیی گرایانه نگاشته شده است. زبانی طنز آلود دارد و بیی تکلف و اغلب تکان‌دهنده و به طور صادقانه از سختی ها و مبارزه  انسان‌ها برای بودن حکایت می‌کند. کتاب انسان موجودی یکروزه شامل ‌ده داستان کوتاه از تجربه‌های این روانکاو و روانپزشک اگزیستانسیالیست است که به زبانی شیوا، این مجموعه را به منبعی معتبر برای درمانگرانِ در حال تعلیم و رمانی گیرا و آموزنده برای عموم تبدیل می کند.

کتاب مسئله ی اسپینوزا : این کتاب روایتی جذاب،پرکشش و مسحور کننده از زندگی این فیلسوف مشهور است. در کنار آن آلفرد روزنبرگ، از رهبران حزب نازی است که در انتخابات دبیرستان سخنرانی تند و یهودی ستیزانه ای ایراد می کند. او ایمان دارد تنها نژاد برتر نژاد آریایی است. در جلسه ای با حضور مدیر و معلمش تصمیم گرفته می شود که آلفرد به عنوان تنبیه زندگی نامه ی گوته را بخواند. آن جاست که او در می یابد گوته، کسی که او به شدت می ستاید، آرامش فکری خود را مدیون اسپینوزا می داند،اسپینوزای یهودی.

کتاب دژخیم عشق :  این کتاب شامل ۱۰ داستان روان درمانی است. داستان های این مجموعه داستان هایی گیرا و برای روان درمانگرهای جوان و سایر علاقه مندان به روان درمانی آموزنده هستند.در متن کتاب یالوم به صراحت اعلام می دارد که به روش های کلیشه ای روان درمانی اعتقاد ندارد و برخلاف نظر فروید، مسائل جنسی را ریشه مشکلات روانی نمی داند. برعکس، گاهی اوقات مشکلات روانی ریشه مشکلات جنسی هستند.او برای پیدا کردن علت بیماری تلاش می کند علت غایی پنهان در عمق را به سطح بیاورد؛ علتی که اغلب از دید بیمار پنهان است و بیمار مشکل روانی خود را به عوامل دیگری مربوط می داند.

کتاب هنر درمان : در این کتاب یالوم قصه نمی گوید که سرگرم تان کند؛ درس زندگی، درمانگری و ارتباط می دهد، ولی با کلامی چنان جذاب که در غیر روان درمانگران و غیر بیماران هم وسوسه ی قدم نهادن به دنیای بیمار – درمانگر را پدید می آورد. کتاب، حاصل دانش عمیق، سال های کاربالینی، استعداد، ذکاوت و طنازی نویسنده است.

تمامی کتاب های اروین د . یالوم در فروشگاه اینترنتی جویابوک نسخه چاپی آن قابل تهیه می باشد. نظر شما در مورد کتاب های اروین د . یالوم چیست؟ لطفا نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

آدرس وب سایت اروین د. یالوم http://www.yalom.com/

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X