دسته بندی کتاب ها

بیوگرافی اروین دیوید یالوم

بیوگرافی اروین دیوید یالوم

بیوگرافی اروین دیوید یالوم

بیوگرافی اروین دیوید یالوم  IRVIN DAVID YALOM  در سیزدهم ژوئن سال ۱۹۳۱ در واشنگتن دی.سی. ایالات متحده آمریکا متولد. دکتر اروین د. یالوم استاد روانپزشکی دانشگاه استنفورد، گروه درمانگر و روان درمانگر اگزیستانسیال است.

یالوم در سال ۱۹۵۲ وارد دانشکده پزشکی جورج واشنگتن و دکترای خود از دانشکده پزشکی دانشگاه بوستون در سال ۱۹۵۶ دریافت کرد. طی چند سال بعد، کارآموزی خود را در بیمارستان کوه سینا، محل اقامت وی ​​دربیمارستان جان هاپکینز،و در ارتش خدمت کرد . درسال ۱۹۶۲ یالوم به عنوان مدرس دانشکده پزشکی دانشگاه استنفورد مشغول به کار شد و او در نهایت به سمت استاد روانپزشکی در سال ۱۹۷۳ کار کرد. یالوم در سال ۱۹۹۴ پس از استنفورد بازنشسته شد.

یالوم کار ادبی خود را در سال ۱۹۷۰ با انتشار نظریه و تمرین گروه روان درمانی آغاز کرد. از زمان انتشار آن، به عنوان یک کتاب در سراسر جهان استفاده شده است. یالوم کتاب های زیادی را از جمله کتاب های درسی، غیر داستانی و داستان های خود منتشر کرده است. یالوم در سال ۱۹۸۹، پرفروش ترین کتاب، فرمانروای عشق و دیگر داستان های روان درمانی، دیدگاه بالینی و انسانی کمتری را در ده مورد، مورد ارائه قرار داد. در سال ۱۹۹۲، یالوم اولین رمان خود را، هنگامی که نیچه پریده: رمان وسوسه ای که مدال طلا را به دست آورد، منتشر کرد. بسیاری از کتابهای داستان یالوم شامل موضوعاتی از فلسفه و روانشناسی وجودی هستند.یالوم با جایزه صندوق بنیاد در سال ۱۹۷۶ و جایزه اسکار پفیستر در سال ۲۰۰۱ از انجمن روانپزشکی آمریکا اهدا شد. جهت اطلاعات بیشتر به https://www.yalom.com/ مراجعه نمائید

معرفی کتاب های اروین د . یالوم

  • کتاب درمان شو پنهاور : در این رمان به معرفی اندیشه های پیچیده ی فلسفی و توصیف فنون روان درمانی و گروه درمانی می پردازد.
  • کتاب وقتی نیچه گریست : در این رمان جذاب، دو مرد برجسته و اسرار آمیز تاریخ، تا ژرفای وسواس های خویش پیش می روند و در این راه، به نیروی رهایی بخش دوستی دست می یابند.
  • کتاب مامان و معنی زندگی : مامان و معنی زندگی با نگاهی گذار، به غایت ارزشمند و کم وبیش ممنوع به درون قلب و ذهن درمانگر، توانایی های منحصر به فرد هر رابطه ی انسانی را روشن میکند.
  • کتاب دروغ گویی روی مبل: کتاب دروغ گویی روی مبل ،این رمان جذاب،قبل از این که تجربیات یالوم در روانکاوی باشد،یک رمان است.رمانی کامل با همه ی جدال ها و کشش های انسانی.
  • کتاب انسان موجودی یک روزه : کتاب انسان موجودی یکروزه شامل ‌ده داستان کوتاه از تجربه‌های این روانکاو و روانپزشک اگزیستانسیالیست است که به زبانی شیوا، این مجموعه را به منبعی معتبر برای درمانگرانن در حال تعلیم و رمانی گیرا و آموزنده برای عموم تبدیل می کند.
  • کتاب مسئله ی اسپینوزا : این کتاب روایتی جذاب،پرکشش و مسحور کننده از زندگی این فیلسوف مشهور است.
  • کتاب دژخیم عشق :  این کتاب شامل ۱۰ داستان روان درمانی است. داستان های این مجموعه داستان هایی گیرا و برای روان درمانگرهای جوان و سایر علاقه مندان به روان درمانی آموزنده هستند.
  • کتاب هنر درمان : در این کتاب یالوم قصه نمی گوید که سرگرم تان کند؛ درس زندگی، درمانگری و ارتباط می دهد، ولی با کلامی چنان جذاب که در غیر روان درمانگران و غیر بیماران هم وسوسه ی قدم نهادن به دنیای بیمار – درمانگر را پدید می آورد. کتاب، حاصل دانش عمیق، سال های کاربالینی، استعداد، ذکاوت و طنازی نویسنده است.

خرید کتاب

تمامی کتاب های اروین د . یالوم در فروشگاه اینترنتی جویابوک نسخه چاپی آن قابل تهیه می باشد. نظر شما در مورد کتاب های اروین دیوید یالوم چیست؟ لطفا نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X